T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / PAMUKKALE - Deliktaş İlkokulu

Haberler

Ağu

Okulumuzda 3 öğretmenimizin tayini çıktı. Okulumuzda yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür eder, yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.

Nalan ÇÜMEN öğretmenimiz Hacı Ahmet Paralı İlkokulu'na, Hacer ESGİN öğretmenimiz Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu'na, Nagihan BOZOVALI öğretmenimiz Müftü Ahmet Hulusi İlkokulu'na tayini çıkmıştır.

Ayrıca okulumuzda 2 öğretmenimiz göreve başlamıştır. Yeni öğretmenlerimize de hoşgeldiniz der, görevlerinde başarılar dileriz.

Tem

Okulumuz, Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş en büyük okul ağı olan eTwinning platformunda yürüttüğü başarılı çalışmalar nedeni ile, 2021-2022 yılı eTwinning Okul unvanı levhasını, Avrupa Kalite Etiketi levhasını ve  3 öğretmenimiz de Ulusal ve Avrupa kalite belgelerini İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici tarafından aldılar.

Merkezefendi Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen törene İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Müdür Yardımcısı Mustafa Özevcimen, Şube Müdürü Yasin Temel, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

2021 yılı eTwinning Okulu değerlendirmeleri sonucu ilimizden (797 okul arasından) 30 okul eTwinning Okulu unvanı ile ödüllendirilmiştir. Okulumuz eTwinning okulu olmuştur.

Okulumuzda eTwinning proje çalışmarı yürütüp,  "eTwinning Okulu" olmamızda emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Haz

TECNOTEACH eTwinning projesi ile öğrencilerimiz eğitim kalitesini arttıranöğrenme becerisini geliştiren, teknolojik eğitim araçlarını tanımışllardır. Projemiz sanal sergi ile final yapmıştır. Katkı sağlayan öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

https://www.emaze.com/@AOQOFQIWQ/tecnoteach

Haz

BATIK GEMİNİN HAZİNESİ eTwinning projesi ile çocuklar hayallerini ve yaratıcılıklarının onlara kattığı deneyimlerle macera dolu bir yolculuğa cıktılar ve yolculuklara sırasında kitaplar sanat eserleri keşfedip yeni yeni buluşlara imza attılar.

Batık gemiyi scratch programı ile karaya çıkarıp sanal sergi ile final yaptılar.

https://www.emaze.com/@AOQRIQIRL/batik-gemn

May

Okulumuzda eTwinning Projeleri Devam Ediyor.

I'm Getting Inspired From Life, Converting With Technology (Hayattan İlham Alıyorum, Teknoloji ile Dönüştürüyorum) Etwinning Projesi ile Deliktaş İlkokulu olarak Ümmühan DAŞCIOĞLU GÖKCEN İngilizce öğretmenimiz danışmanlığında Şubat ayından beri etkinliklerine devam etmektedir.

Projemiz, tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecinin etkisiyle online eğitime geçen ülkemizin ve diğer ülkelerin öğrencilerini Web 2.0 araçlarıyla tanıştırmayı hedeflemektedir. Web 2.0 araçlarının derslere entegrasyonuyla çevre, doğa bilimleri, sanat, dil öğretimi gibi hayatın içinden pek çok soruna yaratıcı ve kalıcı çözüm önerileri sunulacaktır.

Ayrıca projemizde ülkemizin 7 bölgesinden 10 Türk ortağımız ve Avrupa'nın birçok ülkesinden 26 yabancı ortağımız bulunmaktadır.

Projemiz boyunca okulumuz 3/A öğrencilerinin katılımıyla birçok farklı Web2.0 aracı kullanılarak etkinlikler yapıldı. Öğrencilerimiz bu etkinlikleri yaparken hem eğlendi hem de Web 2.0 araçları hakkında bilgi sahibi oldu

Nis

 2020 Aralık ayından bu yana okulumuz 3. Sınıf öğrencileri ile yürüttüğümüz "Home Learning Network (Evde Öğrenme Ağı) etwinning projemizin Sanal Sergisini oluşturduk. Proje boyunca yürüttüğümüz tüm çalışmaları, hem görsel hem de videolu gösterim olarak sergiledik. Biz hazırlarken büyük keyif aldık, umarız siz de kültürümüzü tanıttığımız sergimizi beğenirsiniz. Şimdiden keyifli gezmeler...

https://www.emaze.com/@AOTWFRZOF/home-learning-network-etwinning-projes-sanal-gezs

Nis

BATIK GEMİNİN HAZİNESİ eTwinning projesinin etkinlikleri kapsamında "Gürbüz Doğan EKŞİOĞLU Çocuklarımıza Resim Sanatının Kapılarını Aralıyor" etkinliğine davetlisiniz. Tüm öğrenci ve velilerimizi etkinliğe katılımını bekliyoruz.

TARİH: 20 NİSAN 2021

SAAT: 20.00

Nis

BATIK GEMİNİN HAZİNESİ eTwinning projesinin düzenlediği "REHA BARIŞ ile Hikayelerle Can Veren Resimler" seminerine davetlisiniz. 

09 NİSAN 2021 CUMA

SAAT:20.00

Nis

ÇEVKO VAKFI tarafından düzenlenen çevrimiçi eğitim faaliyetine katılan 4/C sınıfı öğrencimiz Ahmet Can EROĞLU'na ÇEVKO tarafından 100 TL para ödülü verilmiştir. Öğrencimizi tebrik ederiz.

Nis

Okulumuz 3.Sınıf öğrencilerinden bir grupla yürüttüğümüz "Home Learning Network" eTwinning Projesine 2020 Aralık ayında başlamıştık. Nisan ayı sonunda tamamlanması planlanan projemizde sona doğru yaklaştık. Tüm bu süreç boyunca tamamlanan etkinliklerin İngilizce versiyonunu hazırlayan öğrencilerimiz, bizlere proje boyunca ürettikleri ve yaptıkları etkinlikleri İngilizce olarak tanıttılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, sizlere keyifli seyirler diliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=GrV7mG5zBvo&t=23s

https://www.youtube.com/watch?v=J2UaeSMDtZs

Mrt

Okulumuz sınıf öğretmeni Tijen SERTER emekli oldu. Eğitim camiasına vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederiz. Öğretmenimize, bundan sonraki hayatında sağlık, sıhhat afiyet dileriz. 

Mrt

2021-2022 eTwinning Okulu olmamız nedeniyle, eTwinning projeleri yaparak katkıda bulunan tüm öğretmenlerimize okul müdürümüz Ali KAPLAN tarafından teşekkür belgesi verildi. Yaş pasta kesilip tüm personele ikram edildi.

 

Mrt

             Okulumuz, Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş en büyük okul ağı olan eTwinning platformunda yürüttüğü başarılı çalışmalar nedeni ile, Brüksel'de bulunan Merkezi Destek Servisi (Central Support Service – CSS) tarafından 2021-2022 yılı eTwinning Okul Etiketi Ödülüne layık görülmüştür.

           Üç yıldır aktif olarak başarılı projeler yapan, mesleki anlamda kendini geliştiren, yenilikleri takip olan okulumuz e Twinning okul başvurusunu başarılı bir şekilde tamamlayarak e Twinning okulu olmaya hak kazanmıştır.

Okulumuzda eTwinning proje çalışmarı yürütüp,  "eTwinning Okulu" olmamızda emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Mrt

BATIK GEMİNİN HAZİNESİ eTwinning projesi kapsamında 24/03/2021 tarihinde saat 20.00'de  zoom hesabından  "Başımıza İcat Çıkaran Beynimiz Nasıl Çalışır" semineri düzenlenecektir. Tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerimiz davetlidir.

Şbt

9 Şubat Güvenli İnternet Günü'nü kutladık.TECNOTEACH ve BATIK GEMİNİN HAZİNESİ etwinning  projeleri olarak olarak e-güvenliği önemsiyoruz. Bu nedenle 9 Şubat Güvenli İnternet Gününde öğrencilerimizle çeşitli etkinlikler düzenledik. Ayrıca düzenlenen etkinlikler ve sunumlarla katıldık.